Sikring af mit salg

Coface i Danmark

Coface i Danmark har hovedkontor i Vejle

 

 

Coface, filial i Danmark
CVR 26811279
@: info-denmark@coface.com

 

Coface Norden Services A/S
CVR 25796527
@: info-denmark@coface.com

 

 

 

 

Vi har domicil i Vejle Syd tæt på motorvej E45.

 

Hovedkontor 

Jens Ravns Vej 11 C
7100 Vejle
Tlf. 76 41 92 60
Fax 76 41 92 61

 

 

Salgskontor Norge

Dronning Eufemias Gate 16

0191 Oslo

 

Åbningstider:

Mandag - torsdag kl. 8.00-16.00

Fredag kl. 8.00-15.00

 

Vi holder lukket på helligdage, fredag efter Kr. Himmelfartsdag, 5. juni, 24. december og 31. december.

 

Direkte kontakter:

@ EIC: infoline-denmark@coface.com

@ Claims/Debt Collection: claim-denmark@coface.com 

@ Underwriting: underwriting-denmark@coface.com

@ Kundeservice: kundeservice-denmark@coface.com

 

Endvidere kan vi kontaktes på nedenstående direkte numre og e-mail-adresser. 

Medarbejdere i Danmark

CFO/COUNTRY MANAGER

Steffen Fink: 76419293/ Steffen.fink@coface.com

 

SALG

Jakob Toft Andersen:  24621982 / jakob.toft@coface.com

Mette Jakobsen:  28880804 / mette.jakobsen@coface.com

Kasper Voss: 51369594 / kasper.voss@coface.com

Jonas Lyberth: 29678794 / jonas.lyberth@coface.com

  

KUNDESERVICE

Michael M. Christensen:  76419282 / michael.christensen@coface.com

Betina Madsen:   76419281 / betina.boeghmadsen@coface.com

Birgit Utoft: 76419284 / birgit.utoft@coface.com

Maibrit Vestergaard:  76419285 / maibrit.vestergaard@coface.com

Marianne Hosbjerg:  76419287 / marianne.hosbjerg@coface.com

Katrine Gregersen: 76419288 / katrine.gregersen@coface.com

 

UNDERWRITING

Kenneth Kristensen:  76419280 / kenneth.kristensen@coface.com

Søren Nielsen:  76419283 /soeren.nielsen@coface.com

 

SKADE / INKASSO

Palle Mølhede:  61551417 / palle.moelhede@coface.com

Daniel Andersen:  76419277 / daniel.andersen@coface.com

Karina Jørgensen:  76419274 / karina.joergensen@coface.com

 

INFORMATION

Michael Mougaard:  76419270 / michael.mougaard@coface.com

Michael Jensen: 76419272 / michael.jensen@coface.com

 

ØKONOMI

Morten E. Knudsen:  76419299 / morten.knudsen@coface.com

Britta Hosbjerg:  76419279 / britta.hosbjerg@coface.com

Troels Rømer Andersen:  76419278 /troels.andersen@coface.com

 

SEKRETARIAT/MARKETING:

Anne Mette Bjørn: 76419286 / annemette.bjoern@coface.com

Top
  • Danish