Sikring af mit salg

Coface i Danmark

Coface er i Danmark repræsenteret ved 2 forretningsenheder

Coface i Advice House

 

 

Coface, filial i Danmark
CVR 26811279
@: info-denmark@coface.com

 

Coface Norden Services A/S
CVR 25796527
@: info-denmark@coface.com

 

 

 

 

Vi har domicil i Advice House, der ligger i Vejle Nord ud til motorvej E45.

 

Hovedkontor
Lysholt Allé 10
7100 Vejle
Tlf. 76 41 92 60
Fax 76 41 92 61

 

Og derudover et

 

Salgskontor 
Ørestads Boulevard 73
2300  København

 

Salgskontor Norge

Dronning Eufemias Gate 16

0191 Oslo

 

Åbningstider:

Mandag - torsdag kl. 8.00-16.00

Fredag kl. 8.00-15.00

 

Vi holder lukket på helligdage, fredag efter Kr. Himmelfartsdag, 5. juni, 24. december og 31. december.

 

Direkte kontakter:

@ EIC: infoline-denmark@coface.com

@ Claims/Debt Collection: claim-denmark@coface.com 

@ Underwriting: underwriting-denmark@coface.com

@ Kundeservice: kundeservice-denmark@coface.com

 

Endvidere kan vi kontaktes på nedenstående direkte numre og e-mail-adresser. 

Medarbejdere i Danmark

CFO/COUNTRY MANAGER

Steffen Fink: 76419293/ Steffen.fink@coface.com

 

SALG

Jakob Toft Andersen:  24621982 / jakob.toft@coface.com

Mette Jakobsen:  28880804 / mette.jakobsen@coface.com

Lars Milland: 24960836 / lars.milland@coface.com

 

SALG NORGE

Olav Telset: +47 902 59 773 / olav.telset@coface.com

 

KUNDESERVICE

Michael M. Christensen:  76419282 / michael.christensen@coface.com

Betina Madsen:   76419281 / betina.boeghmadsen@coface.com

Birgit Utoft: 76419284 / birgit.utoft@coface.com

Maibrit Vestergaard:  76419285 / maibrit.vestergaard@coface.com

Marianne Hosbjerg:  76419287 / marianne.hosbjerg@coface.com

Katrine Gregersen: 76419288 / katrine.gregersen@coface.com

 

UNDERWRITING

Kenneth Kristensen:  76419280 / kenneth.kristensen@coface.com

Søren Nielsen:  76419283 /soeren.nielsen@coface.com

 

SKADE / INKASSO

Palle Mølhede:  61551417 / palle.moelhede@coface.com

Daniel Andersen:  76419277 / daniel.andersen@coface.com

Karina Jørgensen:  76419274 / karina.joergensen@coface.com

 

INFORMATION

Michael Mougaard:  76419270 / michael.mougaard@coface.com

Michael Jensen: 76419272 / michael.jensen@coface.com

 

ØKONOMI

Morten E. Knudsen:  76419299 / morten.knudsen@coface.com

Britta Hosbjerg:  76419279 / britta.hosbjerg@coface.com

Troels Rømer Andersen:  76419278 /troels.andersen@coface.com

 

SEKRETARIAT/MARKETING:

Anne Mette Bjørn: 76419286 / annemette.bjoern@coface.com

 

Top
  • Danish